İlk olarak sıvı temasına uğrayan cihazınızı içini kesinlikle açmaya çalışmayın. Cihazınızın bataryası çıkarılabilir ise bataryasını çıkarın ve teknik servisle irtibata geçin. Sıvı temasından sonra fön makinesi gibi cihazlarla kurutmaya çalışmak yapılan en büyük hatalardan birisidir. Bu durum cihazınıza giren sıvının daha iç bölgelere ilerlemesine neden olabilir. Sanılanın aksine pirinç içine koymakta faydalı bir çözüm değildir. İçeride kalan sıvı oksitlenmeye sebep olabilir. Buda ana kartın ayrıntılı olarak temizlenmesini gerektirir. Akıllı telefonlar gün geçtikçe gelişmektedir. İç yapıları daha karmaşık bir hale geldiğinden iç bölgelerin ayrıntılı bir şekilde parçalanıp temizlenmesi, zarar gören devrelerin onarımının yapılması gerekir.

Sıvı ile temas ettikten sonra cihazınız herhangi bir bozulma olmadan çalışmaya devam edebilir. Böyle durumlarda cihazı kullanmak yerine, cihazınızı kapatıp bataryasını çıkarmanız gereklidir. Sıvı içeride gezdiği için ileriki zamanlarda kısa devre yapabilir ve geri döndürülmez hasarlar verebilir.

Sıvı hasarlı tüm cep telefonlarınızı onarıyoruz. Tecrübeli ekibimiz ile cihazınızı titizlikle açıyor ve temizliyoruz. Fiyatlandırma politikası cihazın hasarına göre belirlenir. Ücretsiz arıza tespiti yaptırmak için iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.