Kamera Faş Hatası

Kullanıcıların yaptıkları yorumlara göre kamera kullanıldığında flaş biraz sönük kalıyor. Bunun çözümü ise yazılımsal hatalardan kaynaklandığı için Samsung tarafından yayınlanan güncelleme ile düzeltilmesi bekleniyor.

Bloatware İle Yüklü Gelen Uygulamalar

Samsung telefonlarda sıkça karşılaşılan durumlardan biriside telefonların bu servisler ile dolu uygulamalarla birlikte gelmesidir. Bu uygulamalardan kurtulmanın tek yolu onları gizlemektir. Bu uygulamalardan en sorunlu olanlarından biriside Galaxy Apps.

Farklı bir çözüm ise istemediğiniz bu uygulamaları farklı bir klasörün içerisine taşımak olabilir.

Kamera Objektifi Çıkıntısı

Galaxy s6 sahiplerini endişelendiren durumlardan birisi kamera objektifinin telefonun kasasının dış tarafında kalması durumudur. Bu durumda da objektif kolayca zarar görebiliyor. Bu sorunu çözmenin tek yolu ekstra olarak kılıf kullanmaktır.

Harici Depolama Yuvası Yok

Galaxy s6 modelinin büyük sorunlarından birisi de harici bir depolama biriminin takılacak giriş olmamasıdır. Telefonun sabit gelen belleği dışında yükseltme yapılamamaktadır. Bunun için bazı alternatif çözümler vardır. Bir hafıza kartı USB OTG adaptörü ile telefonunuzun micro usb çıkışından bu belleğe erişebilirsiniz. Tabi ki de bu yöntem çok pratik değildir. Ama acil durumlarda işinizi halledebileceğiniz bir yöntemdir.